Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przegub wewn czy coś innego ??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przegub wewn czy coś innego ??

    Zamieszczone przez orzel720
    Co do e-kuponów zapytałem innego dealera (nigdy nie brałem u niego auta): "Czy są jakies e-kupony na przedł. gwarancji lub przeglądy dla Klientów którzy wcześniej kupili Skody?"
    Odpowiedź:"Oferta lojalnościowa dla klientów Skody na auta z roku produkcji 2016 zawiera przedłużenie gwarancji do 4 lat z limitem 60 000 km w cenie auta."
    Ja w ramach oferty lojalnościowej dostałem gwarancje dodatkową na SIII z 2016 r na 4 lata/120tyś km. Także pewnie każdy dostaje coś innego. Przeglądy 4lata/120tyś w SIII dla wszystkich są za 1zł.

    Na O3 kombiaka w styczniu 2015 dostałem w ramach pakietu lojalnościowego gwarancje 4lata/120tyś km i przeglądy gratis 4lata/120tyś km.
    Pozdrawiam
    kazik19021

  • #2
    Przegub wewn czy coś innego ??

    Małe pytanie.... Wstawiłem auto do mechanika aby wymienić przegub wewnętrzny (objawy na to wskazywały tzn przy przyśpieszaniu wyraźne bicie koła a po odpuszczeniu gazu ustępowało).
    Auto rozebrane i okazuję się iż przegub jest w bdb stanie , jedynie guma do wymiany może być... jakieś inne propozycje co może tak pukać ?? Dodam że czasami przy jeździe ze stałym tempem na równej nawierzchni też było czuć lekkie bicie ale nie takie mocne jak przy przyśpieszaniu....

    Komentarz


    • #3
      Półoś, piasta, łożysko w skrzyni może mniej, ale możliwe, flansza wyjściowa ze skrzyni (to do czego dokręca się przegub) :evil:
      Znam to... z autopsji.
      Powymieniane poduszki, półosie...
      Tematy tego typu już dość często wałkowane u nas na forum :roll:
      O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
      Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
      Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

      Komentarz


      • #4
        Mechanik sprawdzil najpierw jeden przegub wewn, potem drugi (sam widzialem jak mial wyciagniety...) i jedynie co bylo uszkodzone to guma na jednym z przegubow, cale przednie zawieszenie sprawdzil i zadnego luzu nie znalazl, sprawdzone tez poduszki pod silnikiem i skrzynia... mowil ze nic nie ma prawa pukac, jednak teraz ciezko to okreslic bo snieg na drodze i nie czuc tak... moze byc ze pukalo od tej gumy czy problem moze w skrzyni tkwi?

        Komentarz


        • #5
          Jak masz oslone pod silnikem to sprawdz czy nigdzie nie styka sie z silnikiem.
          Czy sa jakies róznice w biciu przy jezdzie w zakretach?
          Jesli to nie łozysko w kole a skrzynia to ja bym jeżdził az sie rozsypie. Czy był sprawdzany poziom oleju w skrzyni?

          Komentarz


          • #6
            Olej w skrzyni teraz mechanik sprawdzal i mowil ze dobrze jest, pozatym moim zdaniem skrzynia odpada bo bicie wystepowalo nie tylko na biegu podczas ruszania czy jazdy ale tez na luzie bo kiedys specjalnie sprawdzilem. Co do pukania to nie ma reguly, raz wali podczss przyspieszania raz podczas rownej jazdy czy prosto czy na luku. Czasem wogole nie czuc nic... pewne jest tylko to ze aby to idczuc droga musi byc idealnie rowna i to tez nie zawsze...

            Komentarz


            • #7
              pomylony28, skrzynia wcale nie musi ciec...
              Wystarczy tylko że ma "postrzeloną" flanszę i będzie biło i żadna wymiana półosi i przegubów nie pomoże :|
              O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
              Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
              Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X